FoodHealth.info


Czech Nutrient Database: Glycemic Index & Glycemic Load

Hledat celé České potravin databázi:

  Zadejte jakékoli části potravinového dříve, pak kliknout na Zpět na vyhledávání.

1117 foods found.
Food NameGlycemic IndexGlycemic Load
Mléko301.4
Mléko, kondenzované, slazené6133.2
Mléko, kondenzované, slazené, ředěné6118.7
Mléko, kondenzované, slazené, neředěné6133.2
Mléko, připravené ze sušeného, bez tuku321.6
Mléko, připravené ze sušeného, plnotučné271.3
Mléko, kondenzované neslazené271.4
Mléko, kondenzované neslazené, 2% tuku273.0
Mléko, kondenzované neslazené, 2% tuku, ředěné271.6
Mléko, kondenzované neslazené, 2% tuku, neředěné273.0
Mléko, kondenzované neslazené, ředěné271.4
Mléko, kondenzované neslazené, bez tuku321.9
Mléko, kondenzované neslazené, bez tuku, ředěné321.9
Mléko, kondenzované neslazené, bez tuku, neředěné323.6
1234567891011121314151617181920...Last


Poznámka k použití

Toto krmivo databáze má glykemický index a data glykemickým zatížení pro 1117 potravin v České republice.
  • Hodnoty glykemické zatížení jsou počítány na 100 g potravin hmotnosti.
  • Kliknutím na záhlaví sloupce seřadíte potraviny podle názvu nebo sloupce obsahu. Klepněte na tlačítko znovu obrátit pořadí.

Message to Health Professionals

We need help translating the remaining English text on this page.
If you are health professionals, you can contribute nutrition-related articles to this website in exchange for promotion of your business via links from your articles.
Please contact us for more information.


Pochopení Glykemický index Glykemický a zatížení

Pravděpodobně jste již slyšeli o glykemický index a glykemickou zátěží. Některé studie naznačují, že držet se potraviny s nízkým glykemickým indexem může pomoci prevenci diabetu, kardiovaskulárních chorob a rakoviny. Někteří tvrdí, že pomáhá při hubnutí. Pravda je, že neznáte všechny odpovědi ještě. Zde je to, co potřebujete vědět.

Glykemický index a sacharidy zatížení týkají, nebo sacharidy, jeden z hlavních druhů živin v naší stravě. Sacharidy s jednoduchou chemickou strukturou se nazývají cukry. Cukry jsou přirozeně vyskytuje v potravinách, jako je ovoce, zeleniny a mléčných výrobků. Jsou také přidal k mnoha potravin a nápojů. Komplexní sacharidy, jako škrobů a vlákniny, jsou uvedeny v celozrnné pečivo a cereálie, škrob zeleniny a luštěnin.

Váš trávicí systém změní sacharidy jíte na glukózu, druh cukru, který vaše tělo využívá jako zdroj energie. Jednoduché sacharidy jsou rychleji stráví a vstřebává, než ty složitější, takže jednoduché sacharidy zvýší Vaše hladina cukru v krvi rychlejší a vyšší.

Lidé s diabetem musí řídit jejich hladiny glukózy v krvi. Vysoká hladina cukru v krvi může poškodit tkáně a orgány. V době, může to vést k onemocnění srdce, slepota, selhání ledvin a dalších problémů. Pokud máte cukrovku, bude řízení hladiny cukru v krvi zabránit nebo oddálit tyto zdravotní komplikace. Proto je důležité pochopit, jak potraviny a nápoje ovlivňují hladinu cukru v krvi.

"Zdá se, že důkazy podporují představu, že složitější sacharidy povede k lepší kontrole krevního cukru, než více jednoduchých cukrů," říká Dr. Myrlene Staten, diabetes NIH expert.

Vědci vyvinuli glykemický index pro měření kvality sacharidů v potravinách. To ukazuje, jak se sacharidy v různých potravinách zvýšit hladinu krevního cukru. Bílá rýže, například, má vyšší glykemický index než hnědé rýže, která má více komplexní sacharidů.

Ale není to jen o druhy sacharidů, které záležitost. Čím více sacharidů, které jíte, tím více vaše hladina krevního cukru stoupá. "Glykemický index opravdu nebere v úvahu, jak moc budete jíst," vysvětluje Dr. Somdat Mahabir, který studuje riziko rakoviny u NIH.

To je důvod, proč vědci přišli s konceptem glykémie zatížení. Zachycuje oba typy sacharidů v potravinách, a množství sacharidů v porci. V podstatě, to ukazuje, jak část potravin ovlivňuje hladinu cukru v krvi. Mnoho věcí ovlivňuje glykemický zatížení, včetně zpracování potravin, jak zralé ovoce je, jak se jídlo připravuje a jak dlouho to bylo uloženo.

Studie lidí, kteří používají tyto pojmy vést své stravy našli smíšené výsledky. "Tam je důkaz k prokázání, že glykemický index a glykemickou zátěž nejsou spojeny s tělesnou hmotností," říká Dr. Catherine Loria, expert NIH o výživě a zdraví srdce. "Je to opravdu není dostatek důkazů o tom, zda glykemický index je vztažen k onemocnění srdce." Možné odkaz na rakovinu jsou také předmětem zkoumání.

Glykemický index a glykemickou zátěž nejsou věci uvidíte na etiketě, takže nejsme snadné použití. Ale štítky dělat přehlídku užitečné informace: kalorie, celkové sacharidy, cukry a vlákninu.

"Dává to smysl pro každého, nejen diabetiky, jíst více komplexních sacharidů, protože budou více postupně vstřebává a výšky hladiny cukru v krvi a pády budou menší," říká Staten. Celé potraviny s komplexními sacharidy vám více minerálů a vitamínů, taky, a jsou obvykle dobrým zdrojem vlákniny.


Go to Home Page